1.) Zjistěte typ Vaší osobnosti
2.) Najděte ideální povolání
3.) Udělejte správné rozhodnutí

Test osobnosti - volba správného povolání

Chcete zjistit, které povolání je pro Vás to pravé? Pro jakou profesi máte nejlepší předpoklady a v jaké práci se skutečně seberealizujete? V tom případě, použijte tento profesionální test osobnosti, který Vám prozradí, pro jaké zaměstnání se skutečně hodíte. Navíc test pomocí speciální psychologické metody RIASEC určí i typ Vaší osobnosti.


Test osobnosti

Začít test

Jak si vybrat povolání?

Stále nemůžete přijít na to, jaké povolání by se pro Vás hodilo nejlépe? Máte tolik koníčků a zájmů, že byste nejraději vyzkoušeli hned několik povolání? Nebo jste naopak spíše typ, který se do práce musí trochu popostrčit? Právě Vy byste se tedy asi měli dozvědět něco o tom, jak si vybrat povolání, které Vám bude skutečně vyhovovat.


Foto

Dříve či později si během života výběrem povolání projde snad skutečně každý. Málo kdo však ví, že to co nás baví a čemu bychom se chtěli v budoucnu věnovat, se v nás začíná pomalu rýsovat již na základní škole. Volba povolání je skutečně důležitá, pokud si totiž člověk vybere špatně, může být kvůli této volby později nešťastný ve své práci. Je tedy nezbytné věnovat pozornost zájmům a koníčkům člověka. Od věci není také vybrat si, správnou středí školu, ta totiž člověka na budoucí povolání do jisté míry připraví a většina lidí se poté věnuje právě onomu vystudovanému oboru.

V deváté třídě většinou žáci před výběrem střední školy postoupí jistý psychotest, který jim a jejich rodičům prozradí něco o jejich budoucím studiu, k čemu mají předpoklady a čemu by se mohli věnovat. Jedním z těchto testů je IQ test, který prověří orientační schopnosti člověka v oblasti fyziky, matematiky a podobných předmětu. Tento test však žákovi neprozradí jeho zájmy, ale spíše předpoklady pro následující studium. Dalším testem je pak test osobnosti, který podle vyplněných požadavků žákovi navrhne celý okruh povolání, kterým by se mohl věnovat. Tento test se provádí zejména na úřadu práce, kde se žáci devátých tříd pod vedením jejich učitelů tomuto testu podrobí. Mnoho žáků tak právě podle testu osobnosti zjistí, o co mají skutečně zájem a podle toho si i poté zvolí střední školu.

Výběr povolání provází člověka v několika fázích života. První důležité rozhodnutí by měl člověk učinit již v 15 letech, a to před výběrem střední školy. Mnozí z nás ale toto rozhodnutí podceňují a poté se 4 roky věnují oboru, který je vůbec nenaplňuje. Pokud patříte Vy nebo Vaši blízcí mezi ty, kteří se nemohou rozhodnout, ať už na jakou školu půjdou nebo jaké zaměstnání je pro ně to pravé, testy osobnosti nebo výběru povolání Vám zajisté pomohou se rozhodnout správně.