1.) Zjistěte typ Vaší osobnosti
2.) Najděte ideální povolání
3.) Udělejte správné rozhodnutí

Test osobnosti - volba správného povolání

Chcete zjistit, které povolání je pro Vás to pravé? Pro jakou profesi máte nejlepší předpoklady a v jaké práci se skutečně seberealizujete? V tom případě, použijte tento profesionální test osobnosti, který Vám prozradí, pro jaké zaměstnání se skutečně hodíte. Navíc test pomocí speciální psychologické metody RIASEC určí i typ Vaší osobnosti.


Test osobnosti

Začít test

Jaké profese jsou placené nejlépe?

Potřebujete svou prací uživit nejen sebe, ale i svou početnou rodinu? Chcete se mít dobře a na stará léta být jak se patří zaopatření? V tom případě nejspíš potřebujete dobře placenou práci. Které práce jsou však placené nejlépe a jaké předpoklady musíte splňovat, abyste takovou práci získali také?


Foto

U oceňování práce samozřejmě platí fakt, že čím vyšší vzdělání máme, tím vyšší plat také dostaneme. Většina zaměstnavatelů se totiž při výběru uchazečů o práci rozhodne právě pro ty, kteří mají vystudovanou vysokou školu. Úspěšné zakončení vysoké školy je totiž pro zaměstnavatele znamením, že uchazeč má o práci zájem a bude se v tomto oboru chtít i nadále zdokonalovat. Výdělek zaměstnanců s vysokoškolským vzděláním je průměrně o 68% vyšší než plat středoškoláků s maturitou. Nejnižší je pak samozřejmě plat pracovníků, kteří mají pouze základní vzdělání nebo výuční list, ten je o 31% nižší než plat středoškoláků s maturitním vysvědčením.

Samozřejmě existuje také možnost, studovat vysokou školu během zaměstnání. Takto vystudovaní pracovníci většinou tvrdí, že praxe ve firmě jim dala možná daleko víc než roky denního studia na univerzitě. Záleží však na náročnosti a oboru daného studia.

Nejnižšími platy jsou nepochybně odměňovány pracovní výkony zaměstnanců, kteří nemají žádnou nebo jen minimální kvalifikaci. Patří mezi ně například vrátný, uklízečka nebo pokladní. U těchto povolání se plat pohybuje okolo 10 000 korun za měsíc. Naopak nejvyšší platy pak dostávají především specializovaní pracovníci, kterými jsou například počítačoví odborníci, právníci, lékaři nebo zaměstnanci bank a samozřejmě zaměstnanci vrcholného managementu, kterými jsou ředitelé a manažeři. Nevýhodou těchto míst je, že se k nim musíte obvykle velmi tvrdě propracovat ze špatně placených začátků.

Dalšími faktory pro vyšší plat jsou pak také lokalita a pohlaví. Jiné platy totiž dostanete v Praze a jiné na Moravě a pořád také platí skutečnost, že ženy většinou vydělávají o 20% méně než muži.