1.) Zjistěte typ Vaší osobnosti
2.) Najděte ideální povolání
3.) Udělejte správné rozhodnutí

Test osobnosti - volba správného povolání

Chcete zjistit, které povolání je pro Vás to pravé? Pro jakou profesi máte nejlepší předpoklady a v jaké práci se skutečně seberealizujete? V tom případě, použijte tento profesionální test osobnosti, který Vám prozradí, pro jaké zaměstnání se skutečně hodíte. Navíc test pomocí speciální psychologické metody RIASEC určí i typ Vaší osobnosti.


Test osobnosti

Začít test

Psychologie práce

Psychologie práce je užitečnou vědou, která v určitém pracovním prostředí zkoumá pracovní podmínky, pracovní výsledky, pracovní vztahy a samozřejmě i práci samotnou. Jejími hlavními cíly jsou bezpečnost práce, zájmy pracujícího, zvyšování produktivity práce a sociální i vzdělávací rozvoj pracovníků. 


Foto

Mnozí z nás si ani neuvědomují, jak je právě psychologie práce při práci neuvěřitelně důležitá. Pokud totiž nejsme šťastní ve svém zaměstnání, nejsme šťastní ani mimo něj. Proto by každý zaměstnavatel, ale i samotný zaměstnanec měl v práci vytvořit takové podmínky, aby byly spokojeny všechny zúčastněné strany. Bohužel ne vždy jsou pracovní podmínky ideální a výsledky i práce samotná bývá většinou jen neodkladnou povinností. Právě tyto a další problémy zkoumá psychologie práce, která je, jak zajisté sami uznáte, mnohem důležitější, než se možná na první pohled zdá.

Psychologie práce se začala formovat již po 2. světové válce. Jejím hlavním cílem bylo, aby člověk nechodil do práce jen z povinnosti, ale aby samotné pracoviště bylo místem, kde se pracovníci cítí dobře, pracují v příjemném kolektivu, čistém prostředí a dostávají přiměřený plat.

Tyto slova jsou asi snem každého z nás, realita je však mnohdy zcela jinde. Právě proto je dnes velice důležitá volba studia a poté i samotného povolání. K tomu, jak budeme zvládat práci s kolektivem, nám poradí nejrůznější testy, a proto bychom je neměli podceňovat, ale naopak si z nich něco vzít opravdu k srdci.

Od toho, jak se v práci cítíme a jak pracujeme, se odvíjí také náš plat. Určitá motivace totiž zlepšuje naše pracovní úsilí, ale naopak nerovnoměrné zacházení či nadržování nás od práce odrazuje. A pokud tedy všechny tyto problémy poskládáme dohromady, zjistíme, čím vším se právě psychologie práce zabývá.