1.) Zjistěte typ Vaší osobnosti
2.) Najděte ideální povolání
3.) Udělejte správné rozhodnutí

Test osobnosti - volba správného povolání

Chcete zjistit, které povolání je pro Vás to pravé? Pro jakou profesi máte nejlepší předpoklady a v jaké práci se skutečně seberealizujete? V tom případě, použijte tento profesionální test osobnosti, který Vám prozradí, pro jaké zaměstnání se skutečně hodíte. Navíc test pomocí speciální psychologické metody RIASEC určí i typ Vaší osobnosti.


Test osobnosti

Začít test

Články

Psychologie práce

Foto

Psychologie práce je užitečnou vědou, která v určitém pracovním prostředí zkoumá pracovní podmínky, pracovní výsledky, pracovní vztahy a samozřejmě i práci samotnou. Jejími hlavními cíly jsou bezpečnost práce, zájmy pracujícího, zvyšování produktivity práce a sociální i vzdělávací rozvoj pracovníků. 

Zobrazit více ›

Jak vnímají psychologii práce zaměstnavatelé?

Foto

Psychologie práce je velice důležitá věda, která se zabývá nejen samotnou psychologií pracovníků, ale například také jejich pracovními podmínkami nebo vztahy s okolím. Hlavním cílem zaměstnavatelů, by vždy mělo být docílit především co nejlepších pracovních podmínek pro jejich zaměstnance. Bohužel, ne vždy tomu tak je.

Zobrazit více ›

Druhy temperamentu

Foto

Protože každý člověk má jinou povahu, jiné názory, jiné potřeby a jiné myšlenky, existují 4 různé druhy temperamentu, podle kterých můžeme všechny tyto lidi nějakým způsobem roztřídit. Dozvíme se tak například to, co je pro daného člověka typické, čím bychom ho mohli potěšit nebo co mu naopak vadí.

Zobrazit více ›

Co je to RIASEC?

Foto

Učinit rozhodnutí, čemu se chceme v budoucnu věnovat nebo posouzení zdali je, naše současné zaměstnání pro nás opravdu tím pravým není vždy úplně jednoduché. Právě z tohoto důvodu existuje metoda RIASEC, která se pokouší právě na tyto Vaše otázky odpovědět.

Zobrazit více ›

Kam dál?

Foto

Kam dál? Právě to bývá nejčastěji kladená otázka všech žáků devátých tříd nebo studentů před složením maturitní zkoušky. Ne vždy je snadné se rozhodnout, ale jedná se o věci, které nám mohou ovlivnit budoucnost, a proto bychom jim měli věnovat značnou pozornost ještě předtím, než už bude příliš pozdě.

Zobrazit více ›

Mýty spojené s výběrem povolání

Foto

Ty se nedokážeš rozhodnout pro žádné povolání? Vždyť je to naprosto jednoduché! – Právě takovéto a jim podobné názory slýcháme ve svém okolí docela často. Jsou však pravdivé nebo se jedná jen o jakési mýty? A existuje vůbec někdo, kdo by nám mohl s rozhodnutím, co vlastně chceme v budoucnu dělat, pomohl? 

Zobrazit více ›

Jaké profese jsou placené nejlépe?

Foto

Potřebujete svou prací uživit nejen sebe, ale i svou početnou rodinu? Chcete se mít dobře a na stará léta být jak se patří zaopatření? V tom případě nejspíš potřebujete dobře placenou práci. Které práce jsou však placené nejlépe a jaké předpoklady musíte splňovat, abyste takovou práci získali také?

Zobrazit více ›

Jak si vybrat povolání?

Foto

Stále nemůžete přijít na to, jaké povolání by se pro Vás hodilo nejlépe? Máte tolik koníčků a zájmů, že byste nejraději vyzkoušeli hned několik povolání? Nebo jste naopak spíše typ, který se do práce musí trochu popostrčit? Právě Vy byste se tedy asi měli dozvědět něco o tom, jak si vybrat povolání, které Vám bude skutečně vyhovovat.

Zobrazit více ›

První životní rozhodnutí – již v patnácti letech!

Foto

Zatímco někteří z nás jsou v patnácti letech ještě stále dětmi, jiní jsou již zcela samostatní. Ať už ale Vy nebo Vaše dítě patříte k jakékoliv z těchto dvou skupin, čeká Vás již teď velice důležité rozhodnutí. Volba střední školy by se totiž v žádném případě neměla podceňovat, přece jen totiž může značně ovlivnit Vaší budoucnost.

Zobrazit více ›