1.) Zjistěte typ Vaší osobnosti
2.) Najděte ideální povolání
3.) Udělejte správné rozhodnutí

Test osobnosti - volba správného povolání

Chcete zjistit, které povolání je pro Vás to pravé? Pro jakou profesi máte nejlepší předpoklady a v jaké práci se skutečně seberealizujete? V tom případě, použijte tento profesionální test osobnosti, který Vám prozradí, pro jaké zaměstnání se skutečně hodíte. Navíc test pomocí speciální psychologické metody RIASEC určí i typ Vaší osobnosti.


Test osobnosti

Začít test

První životní rozhodnutí – již v patnácti letech!

Zatímco někteří z nás jsou v patnácti letech ještě stále dětmi, jiní jsou již zcela samostatní. Ať už ale Vy nebo Vaše dítě patříte k jakékoliv z těchto dvou skupin, čeká Vás již teď velice důležité rozhodnutí. Volba střední školy by se totiž v žádném případě neměla podceňovat, přece jen totiž může značně ovlivnit Vaší budoucnost.


Foto

O svém vysněném povolání začínáme snít obvykle již jako děti. Většinou však máme přání být kosmonautem, archeologem, hasičem nebo podobnými hrdiny. Dlouhá cesta ale vede nejen k těmto, ale i dalším povoláním. Mnozí z nás se domnívají, že jedno z našich prvních životních rozhodnutí nastává v 18 či 19 letech, kdy se z nás stávají dospělí, a volíme si vysokou školu. Pravdou však je, že toto rozhodnutí nastává již o trochu dřív – v 15 letech. Už tehdy totiž můžeme naše životy nasměrovat jistou cestou.

Při výběru střední školy musíte být, jak se patří opatrní. Nejen že tím totiž ovlivníme minimálně 4 následující roky Vašeho života, ale také uděláte z nic netušících žáčků opravdové studenty, kteří začnou poznávat svět, chodit na praxi a vzdělávat se za účelem výběru budoucího zaměstnání. Naneštěstí však většina z nás v 15 letech bohužel ještě vůbec nemá představu, co by v pozdější době chtěli studovat, a tak se mnozí uchýlí ke studiu na gymnáziu. Čímž si myslí, že získají čas na správné rozhodnutí.

I když se to možná na první pohled nezdá, výběr správné střední školy může být v mnohých případech skutečně trefou do černého. Obzvlášť pak tehdy, pokud si zvolíte školu obchodní, ekonomickou či počítačovou. Stejně jsou na tom samozřejmě i učiliště, kde studenti povinnou praxí získávají zkušenosti, které se jim pak v povolání budou zajisté hodit.

Velmi užitečným a nápomocným rádcem, kde má Váš život směřovat se může stát právě psychotest, který Vám napoví, k čemu máte vlohy, co Vás skutečně baví a co naopak není Vaší silnou stránkou. Navíc Vám test prozradí i možná povolání, která byste v budoucnu mohli vykonávat. Pokud tedy nad svým osudem pořád přemýšlíte a nedokážete se rozhodnout, možná Vám právě tento test změní život.